Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Се отвораат понудите за набавка на респираторни машини, инфомира денеска министерот за здрасвтво Венко Филипче. Со повторената јавна набавка ќе се набават 200 ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека во Министерството за здравство се отвораат понудите за набавка на респираторни машини, при што ...
| | веќе видена | слични

Двесте респиратори се набавуваат во земјава со интервентна постапка која ја спроведува Министерството за здравство. На јавниот повик ќе победи онаа фирма што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Николовски од Пробиштип: Патриотизам е да носиш храбри одлики со кои ќе го потврдиш македонскиот идентит, но и ќе одиш напред кон европската иднина „Со години ...
сите 510 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 85 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 463 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: