Мицкоски: Многу ретко газам на трула штица, се плашам дека местењето на тендери има дури во вакви времиња, за жал ќе испадне дека сум во право

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во своето гостување во емисијата „Само интервју“ на прашањето дали мисли дека сега во ситуација на корона ...
| | веќе видена | слични

Дами и господа, повеќе или помалку навикнати на „корона-изолацијата“, вечерва во Само Вистина уште една ексклузивна здравствена едукација од првите на браникот ...
| | веќе видена | слични

„Повеќе внимание треба да се посвети на средните и микро претпријатија, во однос на вбризгувањето на финансиски средства, додека кај големите компании треба да ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Алберт Муслиу во „Само вистина” на „Канал 5“ ТВ изјави дека мерките на Владата за справување со економската криза поттикната од коронавирусот не ...
| | веќе видена | слични

Дали социјалната дистанца ќе ни биде нов стил на живеење? Дали зголемената изолација го  зголемува и семејното насилство? Дали излекуваните ќе бидат "лек" за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на „Интегра“, Љупчо Ристовски во вечерашното издание на „Само вистина“ на „Канал 5“ ТВ изјави дека како партија ги дале своите предлози до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Многу ретко газам на трула штица, се плашам дека местењето на тендери има дури во вакви времиња, за жал ќе испадне дека сум во право

Од:
До кого (е-маил):
Порака: