ОПЕК преговара за досега невидено намалување на производството на нафтата


Организацијата на земји-извознички на нафта (ОПЕК) е група независни произведувачи работат на договор за досега невидено намалување на производството, а кон ...
| | веќе видена | слични

Согласно договорот на Организацијата на земјите извознички на нафта плус Русија, ОПЕК+, Мексико се согласи да го скрати вадењето на сурова нафта во износ од ...
| | веќе видена | слични

Тројцата лидери имале телефонски разговор, за можноста оваа индустрија да работи подобро од сега Претседателот на САД Доналд Трамп, рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното ...
| | веќе видена | слични

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони ...
| | веќе видена | слични

Членките на Организацијата на земји извознички на нафта и Русија денеска преку видеоконференциска врска ќе одржат итен состанок на кој главна тема секако ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот што го подготвуваат СДСМ и ДУИ ќе биде попис единствено на две партии, а не попис на сите граѓани и Република Македонија како статистичка операција, ...
сите 359 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 183 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПЕК преговара за досега невидено намалување на производството на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: