Ангеловска: Најбргу ги очекуваме поволните средства од ММФ, согласно потребите ќе се носат и нови мерки


Најбргу ќе стигнат средствата од Меѓународниот монетарен фонд од странските ликвидносни инјекции, кои се очекува најверојатно да стигнат во текот на месецов, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод позитивниот одговор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) на барањето за одобрување финансиска поддршка за нашата земја преку Инструментот за брзо ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

„Финансиската поддршка од ММФ, за нас е од исклучително значење, како за спроведување на фискалните мерки, така и за обезбедување натамошен раст на девизниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Земјава ќе добие кредит од Меѓународниот монетарен фонд во висина од околу 176,5 милиони евра. Парите се обезбедени преку Инструментот за брзо финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Овој инструмент, како што посочува гувернерката, е значајна алатка којашто овозможува и полесен пристап до други надворешни извори на финансирање, вклучително ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финансиската поддршка од 176 милиони евра што ја одобри денеска за нашата држава Меѓународниот монетарен фонд ММФ е со каматна стапка од 1,5 проценти и рок на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 536 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 288 | | | веќе видена

Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила во ...
сите 351 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на “нашата татковина“ прогласи полициски час за време на големиот православен ден Духовден и со тоа забрани посета на гробиштата, што е прв пат во ...
сите 121 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Најбргу ги очекуваме поволните средства од ММФ, согласно потребите ќе се носат и нови мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: