Скопјанец претепан во Карпош, го нападнале неколку лица

2 копии

Во Куманово жена била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг, додека пак во Кичено маж ги претепал сопругата и детето. „На 10.04.2020 во 10.45 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 286 | | | веќе видена

Ако малку подобро се погледне законското решение за дивоградбите, кое на јавноста и беше понудено, а каде што како објекти за легализација се вброени и ...
сите 82 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 220 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 3 | | | веќе видена

Дигитализација на учебниците ќе има, министерката за образование Мила Царовска не отстапува од рефрмата. И по најавените протести на родителите кои се против ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец претепан во Карпош, го нападнале неколку лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: