Стојаноски: Наумоски во ек на епидемија ќе потроши 10.000 евра за кетеринг


Во време кога компаниите ги отпуштаат вработените, кога граѓаните се соочуваат со огромна економска неизвесност, Општина Ѓорче Петров расипнички ги троши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките на владата на СДСМ се несериозни и не значат никаква помош за стопанството, напротив само ќе ја продлабочат економската криза во која се наоѓа држава. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Желбата за собирање на политички поени на СДСМ, без издржани мерки, туку со гол популизам, ја донесе државата во ситуација за еден месец пандемија да има над ...
| | веќе видена | слични

Квази мерките на власта ги принудија угостителите да одјават над 50% од нивните вработени. Нина Ангеловска ја разобличи лагата на Заев и кажа дека најавените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел за поефикасно справување со последиците врз економијата предизвикани од глобалната пандемија од коронавирусот започна реализацијата на големиот владин ...
| | веќе видена | слични

Се бориме за спас на секое работно место, за секој работник. Се бориме да обезбедиме приход за секој човек.  Првите бескаматни кредити од Развојната банка, се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните со зголемување на акцизата за горивата Факти кои го одбележаа денот: 1. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повиците за ригорозно штедење очигледно не стигаат до ушите на власта, а обемот на работа „се зголемува“ само и единствено во општините и институциите под ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1.Неспособноста на власта во справување со корона вирусот ја забетонираа Македонија на дното на листата на земји во закрепнување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 704 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 608 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 379 | | | веќе видена

На 13.07.2020 во 11.40 часот на регионалниот пат село Смоквица – с.Прдејци, гевгелиско, П.И.(19) од Гевгелија, управувајќи мотоцикл „јамаха“, со битолски ...
сите 354 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски: Наумоски во ек на епидемија ќе потроши 10.000 евра за кетеринг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: