Шекеринска: Најголемиот дел од војниците се на смени 12 или 14 часа, некои од нив повеќе од две недели се одвоени од своите семејства

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска беше во посета на армиските припадници стационирани на граничниот ...
| | веќе видена | слични

Дел од Единицата за специјални намени „Волци“ кои го обезбедуваат затворот во Идризово (што само по себе е несфатливо, најелитната едници на АРМ да се става ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Британската Амбасада во Македонија донираше опрема за АРМ за поддршка за нивното справување со ситуацијата со коронавирусот. Британската Амбасада на својот ...
| | веќе видена | слични

Заштитни ракавици и повеќе видови пумпи со висок притисок и рачни пумпи за дезинфекција се дел од донацијата од Обединетото Кралство за припадниците на ...
| | веќе видена | слични

Британската Амбасада во земјава денеска донираше опрема за Армијата како поддршка за нејзините припадници во справување со ситуацијата со коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Британската Амбасада на својот официјален Твитер профил објави дека е важно да се остане заедно во овие времиња на предизвици. – Државниот секретар Николиќ ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека ширум светот, покрај останатите, и војници се жртви на коронавирусот, кинеската Ослободителна народна армија, најголемата армија во светот, тврди дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Најголемиот дел од војниците се на смени 12 или 14 часа, некои од нив повеќе од две недели се одвоени од своите семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: