Затворен ултра-ортодоксен град во Израел , 38 проценти од населението е заболено

Мерките биле одобрени од владата доцна синоќа, прогласувајќи дека Брак Бнеи, кој се наоѓа во близина на Тел Авив, е „забранета зона“, поради високата стапка на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Почнати се истраги за стотици смртни случаи од коронавирусот во домови за нега на стари лица во Милано и во целиот регион Ломбардија, јавија италијански ...
| | веќе видена | слични

Италијанското обвинителство сака да утврди дали негрижата е фактор за ширење на епидемијата на коронавирусот во домовите за стари лица во Милано и во цела ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
6 копии

Вкупно 25 проценти од Романците заразени со новиот коронавирус се здравствени работници, соопшти денеска Федерацијата за здравствена солидарност. Според ...
| | веќе видена | слични

Во италијанскиот град Бергамо веќе нема место за починатите од ковид-19, па војската ги пренесува ковчезите во други градови. Град од 120.000 жители е ...
| | веќе видена | слични

Лекарите во Ломбардија, италијанскиот регион најпогоден од пандемијата на коронавирус, ги критикуваа локалните власти за управување со кризата и предупредуваат ...
| | веќе видена | слични

Во Романија се потврдени 3.183 случаи на коронавирус, починале 116 луѓе од кој број 36 само во град кој има околу 100.000 жители. Кризата во здравството, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 403 | | | веќе видена

Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на ...
сите 184 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен ултра-ортодоксен град во Израел , 38 проценти од населението е заболено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: