Роналдо сруши нов рекорд: Стана трет спортист во историјата на кого ова му тргна од рака

Падна и магичната бројка...Кристијано ја проби границата. И тоа како прв фудбалер кој заработил милијарда долари.Тој оваа година инкасирал 110 милиони, ...
| | веќе видена | слични

Спортинг најави дека ќе му го продолжи договорот на Стефан Ристовски за две години , но и македонскиот репрезентативец ќе се најде на трансфер-пазарот, како и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на Kоронавирусот не ги смени плановите на Спортинг Лисабон и клубот останува со намера да му го продолжи договорот на македонскиот десен бек Стефан ...
| | веќе видена | слични

Во времето на коронавирус, фудбалот може да го добие својот прв милијардер. Имено, првиот човек кој, не само од играње, туку и од други активности, може да ...
| | веќе видена | слични

Фредерико Варандас донесе неочекувана одлука и им соопшти на фудбалерите на Спортинг и на стручниот штаб дека користат 11-дневен одмор, што беше предвиден за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 140 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо сруши нов рекорд: Стана трет спортист во историјата на кого ова му тргна од рака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: