Нов случај на Ковид 19 во Велес, бројката се искачи на осум


Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во семејството на новинарот кој е позитивен на коронавирусот има член кај кој е потврден вирусот. Новинарот имал контакт со тој член од блиската фамилија, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Во блиската фамилија на споменатото лице има член кој е позитивен. Новинарот имал контакт со тој член од неговата фамилија, меѓутоа за детални информации ...
| | веќе видена | слични

Осум нови граѓани заразени со корона вирус денеска се регистрирани во Прилеп. Со ова градот под Марковите Кули се најде на четвртото место со 46 заболени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Доналд Трамп по втор пат отповикан во Претставничкиот дом на Конгресот. Со 232 гласови „за“, вклучувајќи и 10 од републиканците, и ...
сите 784 | | | веќе видена

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 459 | | | веќе видена

Многу репрезтации се пожалија на лошата организација на СП од страна на Египет, а дека е така почуствува и нашата репрезентација. Имено, за нашите ракометари ...
сите 347 | | | веќе видена

На денешната седница во Собранието пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова истакна дека Законот за попис на населението е со низа ...
сите 171 | | | веќе видена

Видео снимено за време на упадот на поддржувачите на Трамп во Конгресот покажува како полицаец со афроамериканско потекло спречи избивање на многу поголем ...
сите 221 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а вкупно се лекуваат 306 лица, ...
сите 749 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов случај на Ковид 19 во Велес, бројката се искачи на осум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: