Мобилната болница до Инфективната клиника подготвена за прием на пациенти


Мобилната болница поставена во близина на Универзитетската Клиника за инфективни болести е подготвена да прими пациенти со коронавирус. Во неа, како што најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почина прилепчанец кој од коронавирусот се лекувал на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје, соопштија од Општина Прилеп. Од таму велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден болничар е позитивен, а докторка инфектолог е негативна на Ковид-19, покажаа првичните тестови. Toa e прв случај на Истокот медицинско лице да биде ...
| | веќе видена | слични

Болничар од Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип е позитивен на коронавирус потврди директорот, Ален Ѓеорѓијев. Негативен е резултатот за младиот ...
| | веќе видена | слични

Во семејството на новинарот кој е позитивен на коронавирусот има член кај кој е потврден вирусот. Новинарот имал контакт со тој член од блиската фамилија, ...
| | веќе видена | слични

Болничар од Инфективното одделение е првото медицинско лице заразено со коронавирус во штипската Клиничка болница. Тој заедно со осум медицински сестри, две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 473 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 222 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мобилната болница до Инфективната клиника подготвена за прием на пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: