Нема минимална плата од 14.934 денари во наредните три месеци

11 копии

Владата ја донесе Уредбата за определување минимална плата од 14.500 денари за април и за мај за сите министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата ja донесе Уредбата со законска сила за определување на висината на платата на избраните, именуваните и назначените лица во јавниот сектор за време на ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ја донесе Уребдата со која претседателот, сите министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите други избрани, именувани и назначени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Лудовик Орбан подготвува нацрт-закон со кој ќе се намалат платите на високите функционери за 25 проценти за време на вонредната состојба, изјавиле ...
| | веќе видена | слични

Кратењето на платите на избраните, именуваните и назначените лица во јавниот сектор, како мерка на штедење во актуелната криза, ќе ги опфати и судиите и ...
| | веќе видена | слични

Минималната нето плата и во април, мај и јуни ќе биде по старо, односно 14.500 денари. Ова е согласно Уредбата со законска сила за примена на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Костадинов Костадинов, портпаролот на СДСМ, објави дека се откажува од пратеничката плата, односно дека ќе ја донира во справувањето со епидемијата од ...
| | веќе видена | слични

Пратениците, членовите на Советот на министри, членовите на политичките кабинети и шефовите на државните агенции нема да добиваат надомест од 1 април до крајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од новите случаи се од познати кластери. Непочитување на мерките е причината за пиковите. Mожен е карантин и полициски час во критичните ...
сите 607 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 416 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 126 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема информации дали Заев ги прифатил сите барања на Борисов во замена бугарскиот премиер да лобира во ЕУ за победа ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема минимална плата од 14.934 денари во наредните три месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: