Спасовски: За секој работник е обезбедена или плата од 14.500 денари месечно или покривање на 50% од придонесите. Не важат двете мерки истовремено!

Работодавачите кои ќе го искористат правото на финансиска поддршка за исплата на плати, имаат обврска примените финансиски средства да ги вратат во Буџетот, а ...
| | веќе видена | слични

Нашето барање се однесува пред сѐ за приватните здравствени стоматолошки установи и заботехничките лаборатории, а свесни сме дека и други ПЗУ од областа на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што информира Владата, целта на донацијата, во вид на парични средства кои ќе се користат за помош, е поддршка за активностите за спроведување на мерките ...
| | веќе видена | слични

Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи и приватни доктори по дентална медицина бара изземање на приватните стоматолошки здравствени установи ...
| | веќе видена | слични

ДО ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА (Eкономски совет) МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ПРЕДМЕТ БАРАЊЕ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ПРИВАТНИТЕ СТОМАТОЛОШКИ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ХАЛК ОСИГУРУВАЊЕ АД, како компанија која секогаш се грижи за своите клиенти, одлучи на веќе постојните корисници на полисата за Доброволно приватно здравствено ...
| | веќе видена | слични

Со оваа уредба со законска сила , се уредуваат условите, начинот и постапката на финансиска поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од ...
| | веќе видена | слични

Со Уредбата со законска сила за субвенционирање на исплата на придонеси од задолжително социјално осигурување за време на вонредна состојба, се уредуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 785 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 549 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: За секој работник е обезбедена или плата од 14.500 денари месечно или покривање на 50% од придонесите. Не важат двете мерки истовремено!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: