Проф. Марјан Петрески: Антикризните мерки мора да бидат побрзи, и соопштени попрецизно и поубедливо


Се остави голем период на какафонија и шпекулации за тоа како мерките ќе изгледаат или како треба да изгледаат. Не би сакал да навлегувам во тоа дали е тоа ...
| | веќе видена | слични

Навистина е непријатно кога човек гледа што му се случува на светот, посебно на западната цивилизација, но уште повеќе било кога гледаш што се случува во ...
| | веќе видена | слични

Светска банка ќе одобри 140 милиони евра за Северна Македонија, а земјата е близу и до добивање на итен заем од 176 милиони евра од Меѓународниот Монетарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали ВМРО-ДПМНЕ повторно застана на страната на граѓаните, а СДСМ очигледно, избирајќи меѓу граѓаните и банките, се фати за второто? Според многумина, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
| | веќе видена | слични

- Македонија е пред најголемата економска криза. Точно дека најголемиот дел од причините се поврзани со пандемијата на корона вирусот, но исто така најголемата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголем дел од одулките кои се носат за ситуацијава произлезена од корона вирусот се политички, иако власта сака да претстави дека е поинаку. Факт е дека ...
| | веќе видена | слични

„Треба банките да сфатат дека тие живеат од граѓаните и од стопанството. Доколку во тие банки граѓаните не ги оставаат своите пари, банките нема да можат да ги ...
| | веќе видена | слични

Основниот проблем сега со коронавирусот е што Македонија не тестира доволно, рече Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на ...
| | веќе видена | слични

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски. Помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проф. Марјан Петрески: Антикризните мерки мора да бидат побрзи, и соопштени попрецизно и поубедливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: