Стојаноски:Филипче мора час поскоро да почне со МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ


3 копии
2 копии

Деновиве се соочуваме со раст на бројот на позитивни случаи на корона вирус и се повеќе пациенти кои манифестираат симптоми на КОВИД-19. Бројот на тестирани во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дражавниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ), во периодот од 2 до 5 април, спроведе 66 вонредни инспекциски надзори во здравствените институции низ ...
| | веќе видена | слични

На денот на здравјето кој денеска се одбележува низ целиот свет јуришниците на СДСМ удрија по медицинарите и докторката Ленче Нелоска која ја кажа вистината за ...
| | веќе видена | слични

Да, точно е дека здравствените работници се на браникот во борбата со епидемијата со коронавирусот и секоја чест за нивната беспоштедна битка која ја водат ...
| | веќе видена | слични

 Но мора да се забележи дека тие кои што ги водат надлежните министерства, пред се министерството за здравство потфрлија во организациска смисла. Нема доволно ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Ирина Бухова, апелира до сите граѓани да им веруваат на медицинските лица. Според неа, досега се ...
| | веќе видена | слични

При што констатира дека воглавно се почитуваат мерките од областа на преземање на лична здравствена заштита на здравствените работници, информира директорката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 356 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 453 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 485 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 527 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 74 | | | веќе видена

Процентот на позитивни случаи на КОВИД-19 од бројот на тестирани веќе четири дена е над 10 отсто, покажуваат податоците на Институтот за јавно здравје, откако ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски:Филипче мора час поскоро да почне со МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: