Лукоил Македонија им доделува гориво на институциите кои се справуваат со коронавирусот


Лукоил Македонија донесе одлука да додели гориво во вкупна количина од 15.000 литри на институциите кои се во првите борбени редови во справувањето со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
6 копии

„Жито маркети“ како општествено одговорна компанија донираше 1.000.000 денари на Министерството за здравство. Паричните средства, информраат од менаџментот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтската групација Новартис во Република Северна Македонија (Претставништво на Новартис Фарма и Лек Скопје член на компанијата Сандоз), донираше 100.000 ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Жито маркети информира дека донирала еден милион денари на Министерството за здравство и се наменети за справување со заканата по јавното здравје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трите пензиски друштва, Сава пензиско друштво, КБ Прво пензиско друштво и Триглав пензиско друштво, донесоа заедничка одлука за пренамена на планираните ...
| | веќе видена | слични

Владата на република Северна Македонија секојдневно носи мерки, препораки, заклучоци и уредби се со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, да се санираат ...
| | веќе видена | слични

Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 304 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 622 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукоил Македонија им доделува гориво на институциите кои се справуваат со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: