За три месеци во Кина исчезнаа 21 милион мобилни корисници, се кријат ли жртви?


Од самиот почеток на Коронавирусот кој се појави во кинескиот град Вухан, пандемијата уби 53.179 луѓе на глобално ниво и зарази 1.017.693 лица. Неодамна, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Италија во последните 24 часа од коронавирусот починаа 570 лица, додека новозаразени има 3.951. Денешните бројки претставуваат позитивно поместување во ...
| | веќе видена | слични

Вкупните броеви за епидемијата на коронавирусот во Италија од почетокот на заразата до денес, зборуваат за 96.877 лица позитивни на коронавирус, 18.279 ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија имаше уште еден тежок ден во борбата со коронавирусот откако во последните 24 часа во тамошните болници починале 980 пациенти, најмногу во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од новите случаи се од познати кластери. Непочитување на мерките е причината за пиковите. Mожен е карантин и полициски час во критичните ...
сите 608 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 441 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 126 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За три месеци во Кина исчезнаа 21 милион мобилни корисници, се кријат ли жртви?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: