Стојаноски: Венко Филипче мора час поскоро да ја промени својата стратегија и да почне масовно тестирање на населението


Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ преку свој пост на Фејсбук пишува дека Венко Филипче мора час поскоро да ја промени својата стратегија и да почне масовно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Откако изби пандемијата на коронавирусот, на социјалните мрежи секојдневно се споделуваат потресни сведоштва од медицинските работници. Сестрата Александра ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако го ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на премиерот Оливер Спасовски: Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Оливер Спасовски ги повика неговите сограѓани Кумановци да ги почитуваат мерките. „Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на ...
| | веќе видена | слични

Адријана Попадиќ е медицинска сестра од Белград која работи на Интензивна нега и која со денови се наоѓа во првата борбена линија во борбата против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас, како и многу други, го потценив корона вирусот. Мора да разберете дека ова не е игра“, вели Џани Ѕампино во својот апел и додава: “Бидете внимателни, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Деновиве се соочуваме со раст на бројот на позитивни случаи на корона вирус и се повеќе пациенти кои манифестираат симптоми на КОВИД-19. Бројот на тестирани во ...
| | веќе видена | слични

„ BBC News “ доби пристап до одделот за интензивна нега на главната лондонска болница, при што можеше да заблежи како медицинскиот персонал ги третира сериозно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 469 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски: Венко Филипче мора час поскоро да ја промени својата стратегија и да почне масовно тестирање на населението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: