Американскиот трговски дефицит во февруари најнизок од 2016 година


2 копии

Македонската економија е клекната на колена, а буџетскиот дефицит од ден во ден е се поголем. Празните соопштенија на СДСМ нема да им помогнат, граѓаните ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската економија е клекната на колена, а буџетскиот дефицит од ден во ден е се поголем. Причината за ваквата катастрофална економска состојба е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во рамките на македонското претседателство со поткомитетот за царини и потекло на стоки во рамки на ЦЕФТА е покрената иницијативата за воспоставување ...
| | веќе видена | слични

Увозните давачки во март во просек бележат намалување за 10 проценти во споредба со минатата година, поради кризата, намалената потрошувачка на акцизна стока, ...
| | веќе видена | слични

„Царинската управа заедно со сите органи и Министерства во Владата на Република Северна Македонија, прават исклучителни напори за одржување на економската ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски на денешната прес-конференција информираше за конкретните мерки во областа на прекуграничната трговија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 414 | | | веќе видена

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 368 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска, и министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од денеска се во самоизолација ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата ...
сите 311 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот трговски дефицит во февруари најнизок од 2016 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: