Семејството на 37-годишната Фатиме Бајрам од Охрид обвинува за лекарска негрижа


Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат констатирал недостатоци во спроведеното лекување и постапката на транспорт на 78-годишниот велешанец, кој почина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациент од струшкото село Лабуништа роден 1959 година кој имал симптоми на коронавирус, вчера доцна попладне не бил примен на инфективното одделение во општата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се повторува ли сценариото заради кое минатата недела директорката на Охридската болница беше разрешена? Уште еден пациент со симптоми на корона, повторно од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште еден, нов скандал го тресе инфективното одделение на охридската општа болница откако пациент со знаци на корпна вирус вчера попладне не бил ...
| | веќе видена | слични

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на својот Фејсбук профил преку кој вели дека поради неодговорноста на поединци, луѓе умираат без притоа да им се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во случајот со 78-годишниот старец, кој на 31 март се јавил во Инфективното одделение при ЈЗУ Општа болница Велес лекарите постапиле во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство соопшти дека Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) спроведува вонреден инспекциски надзор за утврдување на причината ...
| | веќе видена | слични

Му дале да потполни и  епидемиолошка анкета  и на пациентот и на неговата ќерка, во која никаде не навеле дека пациентот има симптоми за корона вирус. Потоа и ...
| | веќе видена | слични

Првиот пат дедо ми го вратија од болница со образложение дека има бронхит, а вториот пат чекајќи ја итната помош да го однесе на инфективно одделение, почина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 590 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 611 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 182 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејството на 37-годишната Фатиме Бајрам од Охрид обвинува за лекарска негрижа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: