Кинески власти објавија 31 нов случај на коронавирус


2 копии

Јужнокорејските власти соопштија дека 91 пациенти кои биле излекувани од вирусот се повторно позитивни, а експертите се обидуваат да утврдат како се случило ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.675.006 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 101.483, а оздравеле 371.866 ...
| | веќе видена | слични

Џеонг Еун-кјонг, директор на Корејскиот центар за контрола и превенција на болести (KCDC), рече дека има голема веројатност вирусот да се реактивира отколку ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на жртви од пандемијата на коронавирус во светот денеска достигна шест цифри, поточно 101.576, што претставува удвојување во однос на петокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 140 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески власти објавија 31 нов случај на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: