БСЖ вакцината – алатка против Ковид 19?


2 копии

Секојдневно стигнуваат различни информации за Коронавирусот. Генералниот став на науката е дека ќе се создаде колективен имунитет. Но треба да се помириме дека ...
| | веќе видена | слични

Земјите во кои што е задолжително примањето на Бесеже вакцината против туберкулоза, имаат десет пати помала шанса за смртност од Ковид-19, отколку земјите во ...
| | веќе видена | слични

Научниците од универзитетот во Саутемптон тврдат дека коронавирусот се “крие” со помош на шеќери наречени глукани, кои му помагаат да го избегне имунолошкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најголемите мистерии во моменталната пандемија на коронавирусот е фактот дека болеста Ковид-19 посериозно ги напаѓа постарите лица, но доста чести се ...
| | веќе видена | слични

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите загатки на пандемијата од коронавирусот Ковид 19 е фактот дека вирусот сериозно ги напаѓа постарите лица, но и покрај тоа има значителен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фудбалската федерација на Македонија утре треба да ја донесе конечната одлука за ре-стартот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Во предвечерието ...
сите 734 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БСЖ вакцината – алатка против Ковид 19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: