Бројот на заболени во светот надмина милион, земјава ја става во функција и мобилната болница


 Во земјава вчера се регистрирани нови 30 случаи со што бројката на заболени е 384 лица. Надлежните го очекуваат пикот кон крајот на април, а покрај веќе ...
| | веќе видена | слични

Болничар од Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип е позитивен на коронавирус потврди директорот, Ален Ѓеорѓијев. Негативен е резултатот за младиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека во кумановската болница денеска увид направил државниот секретар во министерството за здравство и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство , Венко Филипче на прес конференција ги соопштува најновите информации за состојбата со коронавирусот во земјава. На Инфективна клиника ...
| | веќе видена | слични

И тестот на Заев, кој пристигнал половина час пред редовната прес-конференција на министерот Филипче, е негативен, но и тој следејќи ги мерките ќе оди во ...
| | веќе видена | слични

Три лица оздравеа од вирусот Ковид-19 и се испишани од Инфективната клиника, информираше министерот за здравство Венко Филипче, додавајќи дека таму се примени ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести, денес се испишани 3 оздравени пациенти, а примени се 2 нови пациенти. Вкупно на клиниката во моментов се наоѓаат 66 ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника има 66 болни , а 8 се на респиратор  , додека во болницата 8-Септември има 6- мина на респиратор со потешка слика , соопшти министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Курир“ вели дека за жал, не се сомнева оти Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на се’ ...
сите 303 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 299 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 177 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека при влез на наши граѓани во земјава, како и на странци но само со регулиран престој во државава, задолжително е ...
сите 44 | | | веќе видена

Семејството на покојникот – на кој посмртниот брис му бил позитивен на коронавирус, денеска е тестирано. Тие прифатиле да бидат тестирани и земени се брисеви ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заболени во светот надмина милион, земјава ја става во функција и мобилната болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: