Толку од сончевото време - УХМР со нови најави за викендов

3 копии

До крајот на денов во нашата држава ќе имаме сончево и уште потопло време од претходните денови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој особено ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Април полека, но сигурно го зазеде својот пролетен дискурс на временски услови. И овој петок во Македонија ќе преовладува топло и сончево време. Ќе дува слаб ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

До крајот на денов кај нас и понатаму ќе имаме стабилно, суво, топло и сончево време. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од североисточен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сончево со максимална температура до 23 степени, прогнозира УХМР за денеска.И во следните денови ќе имаме сончево и топло време со пораст на дневните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Март годинава бил потопол од вообичаеното, но и со натпросечни количества на врнежи, односно екстремно влажно време. Над 15 дена во месецот средната дневна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Толку од сончевото време - УХМР со нови најави за викендов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: