РУБИН ЛЕФТЕР, ПРИЛЕП: Позитивен сум, во болница сум, се заразив на работа во Обвинителството!


Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
| | веќе видена | слични

Осум нови граѓани заразени со корона вирус денеска се регистрирани во Прилеп. Со ова градот под Марковите Кули се најде на четвртото место со 46 заболени од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во последните два дена за 50 отсто се зголеми бројот на заразените од коронавирусот во Прилеп. Локалните власти од Владата бараат многу поригорозни мерки и ...
| | веќе видена | слични

За два дена тој е повисок за  близу 100 отсто, но постојат  реални можности тој  да биде и многу поголем.  Поради тоа  локални власти бараат владата да донесе ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со коронавирус во Општина Прилеп за два дена се покачи за педесет отсто, односно од 22 на 33 лица, и градоначалникот Илија Јованоски од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се стравува дека овој број е поголем бидејќи и натаму многумина не се охрабруваат на тестирање,заклучи на денешната седница општинскиот Кризен штаб во Прилеп.. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 393 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 272 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 623 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУБИН ЛЕФТЕР, ПРИЛЕП: Позитивен сум, во болница сум, се заразив на работа во Обвинителството!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: