Димитриеска Кочоска: Ќе беше голема грешка платата за администрацијата да беше сведена на 14.500 денари


Во вечерашното гостување во телевизија Алфа, дополнителната заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска истакна дека голема грешка ќе беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За нив е добро тоа што Владата ги олабави дел од условите за користење на мерките, но тие сепак наредната недела ќе достават свои предлози, за кои очекувааат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Преку појаснување на мерките, како и прилагодување на истите согласно потребите и барања, владата ќе излезе во пресрет на угостителите, беше заклучено на ...
| | веќе видена | слични

Ангеловска и Бектеши со угостителите: Олеснети условите за користење на мерката плата 14.500 денари по вработен и нова линија бескаматни кредити од 8 милиони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Средствата од 6,5 милијарди денари што Владата вчера со Уредба ги прераспредели се обезбедени од сите буџетски корисници. Кратење, како што појасни ...
| | веќе видена | слични

Веќе се размислува и за мерките со кои би се вратиле повторно во нормално работење за кое постои размислување да биде за неполн месец. На денешната средба на ...
| | веќе видена | слични

На денешниот состанок на министерката за финансии Нина Ангеловска, министерот за економија Крешник Бектеши и претставници на кластерите за угостителство при ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, министерката за финансии, рече дека е активирана донаторската сметка на Владата за солидарен Фонд во борбата против Ковид-19, покрај оној кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 427 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 200 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 295 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Ќе беше голема грешка платата за администрацијата да беше сведена на 14.500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: