Ангеловска: Буџетот е крвотокот на државата кој го овозможува нејзиното функционирање


Пред 28 години, на денешен ден, 2-ри април 1992 година, донесен е првиот буџет на независна Република Македонија. Министер за финансии бил Методија Тошевски. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за јавно здравје.За време на посетата ...
| | веќе видена | слични

За време на посетата претседателот Пендаровски беше запознаен со работата на лабораторијата, во која се вршат испитувања за присуство на вирусот КОВИД-19.  ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Владата Оливер Спасовски, во телефонското вклучување во емисијата “Студио+“ на ТВ Плус Куманово, говореше за повеќе актуелни теми кои ги засегаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонско лекарско друштво на Светскиот ден на здравјето повикува на максимална заштита на здравствените работници во ова време на пандемијата која го ...
| | веќе видена | слични

„Здравствени работници, Ви оддавам посебно признание за клучната улога која ја имате во здравствената нега и грижата за нашето здравје. Вашиот труд и ...
| | веќе видена | слични

Здравстените работници денеска го одбележуваат Светскиот ден на здравјето (7 април). Но, за разлика од изминатите години, овојпат го дочекуваат на првата ...
| | веќе видена | слични

По повод, Меѓународниот ден на здравјето, 7 април, со обраќање до здравствените работници, Министерот за здравство, Венко Филипче им оддава признание за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пораката по повод одблежувањето на Светскиот ден на здравјето кога се соочуваме со глобалната закана #COVID19, претседателот на државата Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Одлуката за повторното отворање на аеродормите ќе биде дел од отворањето на граничните премини што ќе се носи откако Комисијата за заразни болести ќе направи ...
сите 309 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Буџетот е крвотокот на државата кој го овозможува нејзиното функционирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: