Заев: Очекувам банките да ги намалат каматите на кредитите


Пред владата постои можноста да донесе Уредба и да им наложи на банките, главницата и каматата да ја одложат најмалку три месеци, но граѓаните треба да знаат ...
| | веќе видена | слични

По информацијата дека главниот и одговорен уредник на Канал 5 Телевизија е позитивен на корона вирусот, Заев и Мицкоски направија тестови по што се уврди дека ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на информацијата дека лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски се изолација откако имаа интервјуа со заразен новинар, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако министерот Венко Филипче објави дека и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е ставен во сaмoизoлaцијa, бидејќи бил блиску до зaрaзeн новинар, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По информациите дека лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски имале интервју со новинар кој заболен од коронавирусот и оти и двајцата се ...
| | веќе видена | слични

Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје, во денешната статистика ќе бидат евидентирани два претходно починати лица. Едно лице од Лабуништа – Струга ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе бидат 14 дена во самоизолација, откако имале контакт со новинар позитiвен на коронавирус, кажа утрово на вонредна ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и христијан Мицкоски се во задолжителна 14 дневна самоизолација откако биле во контат со заразен од Ковид 19. ...
| | веќе видена | слични

Членови на Владата имале контакт со претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој е тестиран за Ковид19, откако имал контакт со заболено лице. Неговите резултати се ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, по информациите дека лидерот на партијата Христијан Мицкоски е во самоизолација поради контактот со заразениот ТВ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 346 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 247 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 285 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 190 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Очекувам банките да ги намалат каматите на кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: