Претседателот на иранскиот Парламент позитивен на коронавирус

2 копии
3 копии

Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи, предложи забрана за масовни собири за време на светиот муслимански пост, месец Рамазан, поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека низа санкции од САД не ја запираат хуманитарната помош да стигне до Техеран иако ОН и групите за човекови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Иран ја поздрави иницијативата на Русија за создавање „зелен коридор“ за замена на економските санкции наметнати за одредени држави, изјави иранскиот министер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска изјави дека Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ќе биде виновен за „дискриминаторско однесување“ доколку не одобри ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот Парламент денеска ја оддржа првата седница по неколкунеделната пауза заради коронавирусот, чие ширење во земјата продолжува да се намалува. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД демонстрираат непрагматичен пристап кога одбиваат да ги олеснат санкциите против Иран во услови на пандемијата со коронавирус, изјави постојаниот руски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 263 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 171 | | | веќе видена

Мојот став никогаш не бил негативен кон прашањето за премиер Албанец. Мојот став бил дека е тешко изводливо, но е сосема легитимно, вели Насер Зибер во ...
сите 344 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 203 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на иранскиот Парламент позитивен на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: