Роналдо ќе стане првиот милијардер фудбалер


Во овој период луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин поради пандемијата на коронавирусот. Во ова одлично ...
| | веќе видена | слични

Ернан Креспо во интеврјуто кое го направи за „Скај Италија“ нагласи дека ниту еден играч не може да се споредува со „Феноменот“ Роналдо во неговиот најдобри ...
| | веќе видена | слични

Реномираниот Transfermarkt креираше нови цени на глобаниот фудбалски пазар и направи вистински хаос. Нивниот изговор е дека драстичниот пад на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

Во само еден месец пандемијата на коронавирусот го запре спортот. Запрени се речиси сите светски лиги, поради што и најбогатите клубови трпат милионски ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот прави сериозни штети во фудбалската индустрија, па економистите во фудбалот веќе пресметаа дека фудбалската берза и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

По појавувањето на Коронавирусот, фудбалот едноставно замре. Нема мечеви, нема публика, нема тренинзи, нема ништо. Клубовите се плашат дека може да пропаднат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на ...
сите 315 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 381 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 67 | | | веќе видена

Во јуни имаше заболени колку сите месеци претходно. Заев и Филипче наместо да покажат грижа за здравството, тераат митинзи и снимаат спотови, велат од ...
сите 139 | | | веќе видена

Менчестер Сити – Ливерпул дефинитивно е најинтересниот дуел денеска. Иако Ливерпул е новиот шампион на Англија, Сити дефинитивно ќе заврши како втор, овој меч ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо ќе стане првиот милијардер фудбалер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: