ПО СЕДУМ ДЕНА РАБОТА: Во шаторите до Инфективна допрва ќе се поставуваат кревети, 64 нови пациенти на Клиниката


На Клиниката за инфективни болести денеска се хоспитализирани вкупно 64, примени 6 нови, 8 се со потешка клиничка слик, информираше денеска Филипче. Неколку ...
| | веќе видена | слични

 Објавена е најновата состојба на пациенти со корона вирус во Македонија до 10-ти април 2020. Министерот Филипче го објави следново соопштение: Резултатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Министерството за здравство информира дека денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со два негативни теста на Ковид-19 се испишани 3 ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од тестот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев се очекуваат околу 16 часот. Веднаш по добивањето на резултатите ќе има и прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани 48 новозаболени, оздравени тројца, вкупно тестирани 496 лица. – Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби денеска со два негативни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 277 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 154 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 277 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Одлуката на Еди Рама за отворање на границите само за дел од граѓаните кои се со албанско потекло е уште еден шамар за владата на Спасовски и Заев, и огромен ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО СЕДУМ ДЕНА РАБОТА: Во шаторите до Инфективна допрва ќе се поставуваат кревети, 64 нови пациенти на Клиниката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: