Коронавирусот не ги уништува само белите дробови – еве кој друг орган е на ‘удар’, дури и доколку претходно бил здрав…

Освен белите дробови, научниците во Америка утврдиле дека Ковид-19 може да предизвика и срцеви проблеми, дури и кај луѓето кои што претходно немале проблеми од ...
| | веќе видена | слични

Сите веќе сме доволно исплашени од можна зараза со коронавирусот, но кога ќе слушнеме дека некој е на механичка вентилација, тоа е како веднаш да го ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство во Лондон смета дека и пушачите можат да го доведат своето семејство во опасност од Ковид-19. Професорот Џон Њутн изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Германскиот експерт за заболувања на белите дробови, Томас Фошар, вели дека коронавирусот е домен на пулмолозите кои имаат најмногу искуство во лекување на ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот може да има негативен ефект врз работата на срцето, тврдат американски научници чие истражување е објавено на порталот „Медикал експрес“. ...
| | веќе видена | слични

Една неодамнешна студија на кинеските научници открива дека дури еден од пет пациенти заразени со коронавирус претрпеле сериозно оштетување на срцето, срцева ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешно истражување на кинеските истражувачи открива дека еден од пет пациенти заразени со коронавирусот доживува тешко оштетување на срцето, срцеви ...
| | веќе видена | слични

Хронично болните лица и кардиолошките пациенти се повеќе изложени на ризик од коронавирусот Ковид-19. Препораките од кардилозите се доследно почитување на ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од епидемијата на коронавирусот, заклучоците на лекарите и експертите беа дека коронавирусот ги напаѓа постарите лица и дека тие најмногу страдаат ...
| | веќе видена | слични

Доктор Даниела Лакошељац, епидемиолог од Риека, вели дека вирусот КОВИД – 19 во воздухот може да се задржи до три часа, а на некои површини и до неколку дена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Македонија не спаѓа во нив, јави дописничката на МИА од ...
сите 260 | | | веќе видена

Одзивот на гласањето на 15 јули можеби нема да биде како на претходни избори кога се движел над 65 проценти, но ќе биде доволен за да бидат кредибилни ...
сите 530 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 163 | | | веќе видена

Бевме во посета на општина Градско. И тука е присутно незадоволството од Зоран Заев, Љупчо Николовски и СДСМ, од друга страна поддршката на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 324 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 163 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови – еве кој друг орган е на ‘удар’, дури и доколку претходно бил здрав…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: