Во Кина над 75 отсто од фирмите во продолжија со работа

2 копии

Останато

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 639 | | | веќе видена

Директорот на финансиска полиција Арафат Муареми, е во самоизолација откако бил во контакт со Мухамед Зекири.„Сакам да ве известам дека во последните денови ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 158 | | | веќе видена

 Според него тоа е датумот што го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори по завршување на вонредна состојба. Спасовски од Куманово ја повика ...
сите 197 | | | веќе видена

Лос Анџелес, Чикаго, Детроит и Вашингтон воведоа полициски час по протестите во саботата поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кога ...
сите 328 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Избори мора да има час поскоро, бидејќи најважно за државата и за граѓаните е што поскоро да добиеме институции со целосна функционалност, инсистираат од ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кина над 75 отсто од фирмите во продолжија со работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: