СЗО: Над 95 проценти од починатите лица во Европа имале над 60 години

Сите веќе сме доволно исплашени од можна зараза со коронавирусот, но кога ќе слушнеме дека некој е на механичка вентилација, тоа е како веднаш да го ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство во Лондон смета дека и пушачите можат да го доведат своето семејство во опасност од Ковид-19. Професорот Џон Њутн изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Германскиот експерт за заболувања на белите дробови, Томас Фошар, вели дека коронавирусот е домен на пулмолозите кои имаат најмногу искуство во лекување на ...
| | веќе видена | слични

Хронично болните лица и кардиолошките пациенти се повеќе изложени на ризик од коронавирусот Ковид-19. Препораките од кардилозите се доследно почитување на ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од епидемијата на коронавирусот, заклучоците на лекарите и експертите беа дека коронавирусот ги напаѓа постарите лица и дека тие најмногу страдаат ...
| | веќе видена | слични

Доктор Даниела Лакошељац, епидемиолог од Риека, вели дека вирусот КОВИД – 19 во воздухот може да се задржи до три часа, а на некои површини и до неколку дена. ...
| | веќе видена | слични

Иако коронавирусот е главната тема која што не окупира во изминатиов период, за некои луѓе инфлуенцата, т.е грипот претставува поголема опасност. Луѓето со ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите мистерии во моменталната пандемија на коронавирусот е фактот дека болеста Ковид-19 посериозно ги напаѓа постарите лица, но доста чести се ...
| | веќе видена | слични

Шеќерната болест значи група на метаболички нарушувања чија основна карактеристика е хипергликемијата, односно зголемено ниво на гликоза/шеќер во крвта. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 422 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 348 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 546 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 257 | | | веќе видена

Во меѓувреме лидерот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за тв 24 не ја негираше автентичноста на бомбите. Според него времето е најдобар демант на ваквите ...
сите 92 | | | веќе видена

Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола поднесе кривична пријава против З.И.(45) од с.Горно Крушје, ресенско, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 148 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 163 | | | веќе видена

Пораст на платите и пензиите и намалување на невработеноста, поддршка на земјоделците, се меѓу бројните проекти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ, изјави генералниот ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Над 95 проценти од починатите лица во Европа имале над 60 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: