Вархеји: С. Македонија го потврди своето учество во Заедничкиот договор за набавка

Сите шест партнери на ЕУ од Западен Балкан – Северна Македонија, Албанија, Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Косово го потврдија своето учество во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Хрватското претседателство со Европската Унија поради ширењето на вирусот ковид-19 го одложи самитот меѓу земјите на ЕУ и западниот Балкан кој беше планиран за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, ја критикува денешната одлука на Европската унија да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Жосеп Борел, изрази увереност дека новиот специјален претставник за западниот Балкан ќе му биде од голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај рече дека со назначувањето на Мирослав Лајчак за специјален претставник за дијалогот меѓу Косово и Србија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Европа го назначи Мирослав Лајчак за специјален претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина и за други регионални прашања во Западен ...
| | веќе видена | слични

Новиот специјален претставник веднаш ја презема должностаНекогашниот премиер на Косово Рамуш Харадинај оценил дека ЕУ го успорува процесот со именување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Службата за надворешни работи на ЕУ соопшти дека Мирослав Лајчак и официјално е назначен за специјален претставник на ЕУ за дијалогот Белград – Приштина како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархеји: С. Македонија го потврди своето учество во Заедничкиот договор за набавка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: