Влеговме во четвртиот месец од ширењето на вирусот, длабоко сум загрижен: Првиот човек на СЗО побара помош


Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Адханом Гебрејсус изрази длабока загриженост поради глобалното ширење на коронавирусот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Светската здравствена организација порача дека не е време за намалување на мерките за спречување на ширењето на корона вирусот, туку дека треба и двојно и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поедини земји во Европа, полека го враќаат нормалниот тек на животот. Австрија му покажува на светот на кој начин се укинуваат постепено вонредните мерки и ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Светската здравстевена организација Тедрос Адхан Гебрејесус побара пандемијата од коронавирусот да не се политизира и предупреди дека се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува за замрзнување на американското финансирање на Светската здравствена организација (СЗО) затоа што ...
| | веќе видена | слични

СЗО ова го упати како своевиден одговор на критиките на Трамп дека СЗО лошо се справува со пандемијата и оти Вашингтон можеби ќе го прекине финансирањето во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Адханом ги повика политичарите да престанат да политизираат со коронавирусот. Тој ја бранел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 581 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 212 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влеговме во четвртиот месец од ширењето на вирусот, длабоко сум загрижен: Првиот човек на СЗО побара помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: