ССМ: Принудни одмори се најчестите поплаки од работниците


3 копии

Независниот синдикат на Судската полиција бара изземање од владината одлука со која се ограничува исплатата на додатоци на плата за целиот јавен сектор, освен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Машинскиот персонал на Железници АД Транспорт денеска упати барање до Владата да биде изземен од одлуката за неисплаќање додатоци на плата и материјални ...
| | веќе видена | слични

Душко Чакаровски, претседател на Независниот синдкат на машиновозачите, за МИА изјави дека работните обврски ги извршуваат навереме и имаат зголемен обем на ...
| | веќе видена | слични

Според Владимир Литовски, претседател на независниот синдикат на Судска полиција на Македонија, кој воедно го претставува мнозинството на судски полицајци во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ) бара од Владата да ја измени уредбата за ограничување на исплата на ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ), денеска поднел барање до Владата, со кое се бара да се измени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија, Кристина Ампева од здружение на текстилните работници,Гласен текстилец, вели дека нејасни се и недоречени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 657 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Настаните во САД поврзани со убиството на Флојд Џорџ се прелееја и во Германија. Па така неколкумина фудбалери на средбите од Бундеслигата викендов, ...
сите 231 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 236 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Принудни одмори се најчестите поплаки од работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: