Погледнете како Меси на 16 години жонглира со тениско топче и портокал (ВИДЕО)


Лионел Меси вниманието на јавноста го привлекуваше уште од неговото детство и се издвојуваше од своите врсници. На 12 години доминираше во „Њуел Олд Бојс“ ...
| | веќе видена | слични

Ернан Креспо во интеврјуто кое го направи за „Скај Италија“ нагласи дека ниту еден играч не може да се споредува со „Феноменот“ Роналдо во неговиот најдобри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако пред само неколку месеци Барселона се најде во проблеми поради судирот меѓу Лионел Меси и Ерик Абидал. Сега повторно е „бурно“ во тимот поради ...
| | веќе видена | слични

Oткако пред неколку месеци Барселона потресе криза поради јавниот конфликт на Лионел Меси и Ерик Абидал сега повторно се пишува за проблеми во клубот, но овој ...
| | веќе видена | слични

Постепеното смирување на пандемијата со коронавирусот во Италија, која до неодамна беше најпогодена европска земја од болеста Ковид-19, полека го враќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете како Меси на 16 години жонглира со тениско топче и портокал (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: