Марио Драги: Државите мора да го зголемат својот јавен долг во борба против корона – кризата

Марио Драги, поранешниот претседател на Европската централна банка, во колумна за Financial Times вели дека борбата против економските последици од корона – ...
| | веќе видена | слични

Поранешната дописничка, на македонската јавност позната и како поранешна пејачка, стјуардеса и професорка, Офелија Гаџвеска Садек, 25 години живее во Каиро со ...
| | веќе видена | слични

Со ширењето на коронавирусот кој принуди милијарди луѓе ширум светот да останат дома, а многу продавници, фирми и компании да бидат затворени или со намалено ...
| | веќе видена | слични

Ова се главните фази откако Светската здравствена организација на 8 јануари објави дека новиот коронавирус може да биде причина за непознатата епидемија што се ...
| | веќе видена | слични

Во Шпанија, втора земја во светот според борј на пациенти со коронавирус, нема доволно здравствен персонал заради зголемениот број на пациенти, но и ...
| | веќе видена | слични

Поради кризата предизвикана од коронавирусот, во Хрватска почнаа да се враќаат иселениците кои ги загубија своите работни места во земјите на ЕУ, но и оние кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е многу важна статистичка операција за планирање на натамошниот развој на земјата, економски пред се, изјави на денешната прес-конференција портпаролот ...
сите 652 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Првото четвртфинале на Светското првенство е меѓу Данска и домаќинот Египет, средба пред која во центарот на вниманието се најде најдобриот играч на ...
сите 101 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчерашното дерби помеѓу Милан и Интер помина во знакот на жестоката расправија која ја имаа Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. Тој дуел е нешто за што ...
сите 64 | | | веќе видена

Д-р Игор Николов истакнува дека во последните неколку месеци граѓаните и медицинскиот персонал се изнаслушаа голем број различни изјави и лаги за набавката на ...
сите 464 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марио Драги: Државите мора да го зголемат својот јавен долг во борба против корона – кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: