Марио Драги: Државите мора да го зголемат својот јавен долг во борба против корона – кризата

Марио Драги, поранешниот претседател на Европската централна банка, во колумна за Financial Times вели дека борбата против економските последици од корона – ...
| | веќе видена | слични

Поранешната дописничка, на македонската јавност позната и како поранешна пејачка, стјуардеса и професорка, Офелија Гаџвеска Садек, 25 години живее во Каиро со ...
| | веќе видена | слични

Со ширењето на коронавирусот кој принуди милијарди луѓе ширум светот да останат дома, а многу продавници, фирми и компании да бидат затворени или со намалено ...
| | веќе видена | слични

Ова се главните фази откако Светската здравствена организација на 8 јануари објави дека новиот коронавирус може да биде причина за непознатата епидемија што се ...
| | веќе видена | слични

Во Шпанија, втора земја во светот според борј на пациенти со коронавирус, нема доволно здравствен персонал заради зголемениот број на пациенти, но и ...
| | веќе видена | слични

Поради кризата предизвикана од коронавирусот, во Хрватска почнаа да се враќаат иселениците кои ги загубија своите работни места во земјите на ЕУ, но и оние кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 426 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 237 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 463 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марио Драги: Државите мора да го зголемат својот јавен долг во борба против корона – кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: