Нови 30 случаи со коронавирус – вкупно 384 заболени во државата


Меѓу заболените е и првиот регистриран случај на заразен од овој вирус во Пробиштип. Досега бројката на излечени пациенти е 37, а на смртни случаи 30. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Според најновите информации од Министерството за здравство во изминатите 24 часа се регистрирани 46 нови случаи, позитивни на корона вирусот, пренесува Мета. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири медицински сестри од Општата болница Куманово, се меѓу 13 новозаболени од коронавирус во Куманово, потврдија од Центарот за јавно здравје Куманово.Во ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 9 април 2020 (Inpress) – Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 72 случаи на заболување меѓу здравствени работници, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти од вчера се отворени за гости, но мора да почитуваат одредени протоколи за работа. Во спротивно, ќе бидат санкционирани од страна на ...
сите 418 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 430 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 336 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 96 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 30 случаи со коронавирус – вкупно 384 заболени во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: