Саниран дефект на ул. Истарска 33

2 копии

Дефект на главниот цевковод од градската водоводна мрежа претпладнево предизвика прекин во водоснабдувањето на Кочани. Од комуналното јавно претпријатие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ве известуваме дека на ден 09.04.2020 поради уличен дефект 5/4 “ на Ѓорѓи Капчев 16, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Ѓорѓи Капчев-крак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 343 | | | веќе видена

Никогаш нема да прифатам дека Македонците биле Бугари и дека македонскиот јазик бил бугарски до 1945 година, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 226 | | | веќе видена

Прв пат во историјата македонската ракоментра репрезентација игра во црни дресови. Во досегашните првенства, нашата репрезентација имавме можност да ја гледаме ...
сите 400 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саниран дефект на ул. Истарска 33

Од:
До кого (е-маил):
Порака: