Близу 1 милион заразени со коронавирусот во светот, црн ден во Шпанија


3 копии

Синдикатот на лекари „МГ Франс“, е на ставот дека бројот на заразените од вирусот Ковид-19 е значително поголем од оној што го пријавуваат здравствените ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Италија, досега починале 18.227 луѓе од ефектите на коронавирусот, што претставува еднодневно зголемување за 610 случаи, или 3,4 проценти. Вчера имало ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.539.424 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 90.011, а оздравеле 340.586 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Италија се зголемил денес за 610, со што вкупниот број изнесува 18.227, соопшти Италијанската агенција за цивилна ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во Италија за еден ден порасна за 610, со што вкупниот број во моментот е 18.279, објави Агенцијата за цивилна заштита ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија сега е ново жариште на коронавирусот во Европа откако во последните 24 часа починале 881 лице, а вкупно 7.978 досега. Министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 399 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 664 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 215 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Близу 1 милион заразени со коронавирусот во светот, црн ден во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: