БиХ: Помош и почит и за последните живи партизани од НОВ

Активисти на волонтерскиот сервис на Кантоналниот штаб за цивилна заштита на Горажде, ги посетија и им дадоа пакети прехранбени и хигиенски производи во овие ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштува полициската управа на Босанска Градишка, полицајци синоќа околу 20.30 часот, за време на полицискиот час, на отворено во излетничко место ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на државните мерки, градските власти во Панчево ги забранија сите пазари во градот. Некои трговци веќе се приспособија на условите и продолжија да ...
| | веќе видена | слични

Германците ќе бидат казнувани со по 500 евра доколку стојат преблиску еден до друг на јавно место. Тоа е една од предвдените нови мерки против ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот национален оркестар „Иво Лола Рибар“ со онлајн-изведба на македонско народно оро ги разубавува деновите во изолација на срспките граѓани, објавуваат ...
| | веќе видена | слични

Осумдесетина семејства, без разлика на нивната финансиска состојба, добија по една вреќа брашно во местото Боровница кај Завидовиќи, Босна и Херцеговина. ...
| | веќе видена | слични

Мерките за превенција на ширењето на коронавирусот некогаш може некого да збунат, па урнебесно да ја насмее јавноста и во вака сложени времиња. Така, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БиХ: Помош и почит и за последните живи партизани од НОВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: