Владата на Република Македонија денеска треба да ја одржи седница 33-тата седница

Владата на Република Македонија денеска треба да ја одржи седница 33-тата седница. Како што е најавно од владината прес-служба, седницата ќе почне во 11:00 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата ја разгледа и усвои информацијата за потребата од пристапување кон и потпишување на заедничкиот договор за набавка на лекови и медицинска опрема со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за потребата од пристапување и потпишување на заедничкиот договор за набавка на лекови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Владата на денешната седница ја донесе одлуката за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници на централната власт и меѓу фондовите во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На предлог на Министерството за економија министрите на денешната 39-та владина седница ја разгледаа и донесоа Уредбата за примена на Законот за акредитација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на денешната 39-та седница ја усвои Уредбата со законска сила за примена на Законот за основање на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството ...
| | веќе видена | слични

Со одредбите се регулираат роковите за одлучување по барањата за одобрување на финансиска поддршка и исплата на финансиска поддршка, за склучување на договори ...
| | веќе видена | слични

Прераспределени се повеќе од 6,5 милијарди денари од Буџетот за имплементација на економските мерки донесени за справување со кризата. Ова е одлука од 39-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 788 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, заменик-министерката за финансии во техничката влада од редовите на опозицијата, синоќа во гостувањето на телевизија Алсат потврди ...
сите 630 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 202 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата на Република Македонија денеска треба да ја одржи седница 33-тата седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: