Расте бројот на заболени во Њујорк: Повеќе од двојно зголемување на бројот на починати во последните 72 часа


Бројот на заболени од коронавирусот во Њујорк расте, а во последните 72 часа бројот на починати повеќе од двојно се дуплираше и сега изнесува 1941. Првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американците пресметале според моделот кој ги вклучува сите познати параметри и кривата од Вухан дека вирусот најпрво се појави, дека во Велика Британија до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД ги бележи своите најцрни денови откако почна пандемијата со коронавирусот, а државата Њујорк е најтешко погодена со досега 149,316 потврдени случаи на ...
| | веќе видена | слични

Во рок од 10 минути шест пациенти имаа срцев застој, а четворица умреа, известува Си-ен-ен за ситуацијата од една њујоршка болница. Болничкиот „Код 99“ е ...
| | веќе видена | слични

„Кодот 99“ во болницата, сигналот кој го известува медицинскиот персонал дека на пациентот му е потребна реанимација, се огласи пет пати во помалку од еден ...
| | веќе видена | слични

Од Институтот за здравствена метрика и евалуација (ИХМЕ) од Сиетл пристигнале мрачни прогнози според кои Велика Британија ќе помине најлошо во Европа кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заболени во Њујорк: Повеќе од двојно зголемување на бројот на починати во последните 72 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: