Филипче: Медицинска сестра од Куманово два дена одела на работа со коронавирус, но немала симптоми


Четири вработени во штипската болница ќе бидат во самоизолација, бидејќи биле во контакт со пациентка на возраст од 80 години, која е позитивна на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека се следат сите пацинети заболени од КОВИД-19 кои се во домашно лекување, а ...
| | веќе видена | слични

Животот во државата постепено ќе се враќа во нормала кога за тоа ќе се создадат услови и веќе правиме планови во таа насока, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција соопшти дека во справувањето со коронавирусот има заштита опрема сосема доволно, се користи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека целокупниот тек на третман на останатите пациенти, кои не се заразени со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека кога ќе дојде време за прекинување на мерките воведени за спречување на ...
| | веќе видена | слични

Сега е време сите да се стрпиме и да издржиме. Знам дека е тешко и доаѓаат и верски празници, но ова е период во кој мора сите со почитување на мерките да ...
| | веќе видена | слични

Следната недела ќе почнат подготовки за олабавување на мерките за рестрикции на движењето и враќање на животот во нормала, извести денес министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 544 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 168 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Медицинска сестра од Куманово два дена одела на работа со коронавирус, но немала симптоми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: