Коронавирусот однесе уште една жртва во Mакедонија


2 копии
17 копии

Според најновите информации од Министерството за здравство во изминатите 24 часа се регистрирани 46 нови случаи, позитивни на корона вирусот, пренесува Мета. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Општинскиот штаб за заштита и спасување од Куманово, бара од здравствените институции времено затварање на Гинеколошко-акушерското одделение во болницата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири медицински сестри од Општата болница Куманово, се меѓу 13 новозаболени од коронавирус во Куманово, потврдија од Центарот за јавно здравје Куманово.Во ...
| | веќе видена | слични

– Барање до Министерство за здравство и Комисија за заразни болести времено да се затвори Гинеколошко-акушерско одделение во Општа болница Куманово, поради ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово бара привремено да биде затворено гинеколошкото одделение во ЈЗУ Општа болница во Куманово. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска казни за угостителите кои не ги почитуваат протоколите за работа, а кои се однесуваат на заштита на здравјето на граѓаните. Ова го најави Првиот ...
сите 296 | | | веќе видена

Со најтешка клиничка слика во последните два-три дена доаѓаат заразени пациенти со корона вирусот во Градската општа болница „8 Септември“. Директорот, д-р. ...
сите 539 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 486 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 28. мај 2020 (Inpress) – Охрид е меѓу градовите со најмногу пријавени кривични дела семејно насилство за времетрањето на полицискиот час. ...
сите 230 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Нашата земја е меѓу 29-те држави од Европа и светот, за кои од 15 јуни ќе биде дозволено патување во Грција, според листата од Министерството за туризам на ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот однесе уште една жртва во Mакедонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: