Меси и на 12 години ги правел истите потези како сега (Видео)

Фудбалот е стопиран скоро низ целиот свет поради пандемијата на коронавирусот. Има само мал број на земји во светот каде сè уште се игра фудбал, но најсилните ...
| | веќе видена | слични

Аргентинците и Бразилците беа едни од последните кои решија да ги прекинат фудбалските првенства поради пандемијата од Коронавирусот. Во Јужна Америка фудбалот ...
| | веќе видена | слични

Добар дел од фудбалските фанови кои посебно ги следат изведувачите на слободни удари сигурно ќе ви го издвојат Жунињо Пернамбукано како најдобар. Легендарниот ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси вниманието на јавноста го привлекуваше уште од неговото детство и се издвојуваше од своите врсници. На 12 години доминираше во „Њуел Олд Бојс“ ...
| | веќе видена | слични

Во последните неколку години на Интернет може да се најдат разни видеа од фудбалери кои самите се промовираат. Така неретко гледаме како бројни татковци и ...
| | веќе видена | слични

Освен спортистите, и фудбалските судии наоѓаат начин како да го поминат времето на домашна изолација со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Френк Комба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси и на 12 години ги правел истите потези како сега (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: