ОГРЕВ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА: Во Брезно со голф носел дрва, немал документи

3 копии

На скопскиот булевар Јане Сандански во попладневните часови на 7 април дошло до нарушување на јавниот ред и мир поради недоразбирање во сообраќајот. Како што ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 13.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, дошло до нарушување на ...
| | веќе видена | слични

Во физичка пресметка во Крива Паланка едно лице било повредено со нож за време на полициски час од засега непознати причини, соопштуваат од МВР. Имено вчера 23 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 393 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 19 оздравени пациенти во: Скопје-8, Куманово-3, Прилеп-2, Тетово-1, ...
сите 521 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 160 | | | веќе видена

Наместо да работи на почитување на мерките од страна на граѓаните и санкционирање на прекршувањата, министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, во време на ...
сите 461 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 150 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Иако полициски час веќе нема, сепак граѓаните мораат да носат заштитни маски. Вчера се отворија кафулињата по долго време. Денес има над 50 нови заразени со ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОГРЕВ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА: Во Брезно со голф носел дрва, немал документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: